2024 ÖABT DKAB'IN PUSULASI HAZIRLIK KİTABI

Bu ürünü 1928 kişi inceledi ...
240,00 240,00
KDV
Dahil

Kargo : Ücretsiz


Stok Kodu
:   1
Sayfa Sayısı
:   780
Piyasa Fiyatı
:   240
ADET
:  
2024 ÖABT DKAB'IN PUSULASI HAZIRLIK KİTABI
ORJİNAL
ÜRÜN GARANTİSİ
ÖDEME
KORUMA SİSTEMİ
ONLİNE
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Ürün Özellikler

 
Ayrıntılar

2023 DKAB’IN PUSULASI kitabı üzerine...

 

Öğretmenliğe Giden Yoldaki Pusulanız

 

 

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ADAYLARIMIZ...

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev alabilmek için Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde (ÖABT) adayların başarılı olması hatta sıralamada üst konumlarda yer alması gerekmektedir. Bu itibarla "ÖABT", siz öğretmen adayları için büyük bir önem arz etmektedir.

 

Özellikle2023 yılından itibaren mezun sayısının katlanarak arttığı göz önüne alındığında konunun önem derecesi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye doğru kanaldan ulaşma da ayrı bir önem arz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin hayatımızı büyük oranda etkileyeceğini düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar değerli olduğu ortaya çıkmaktadır.

 

DKAB’IN PUSULASI kitabımız, adaylarımızın ihtiyaçları ve yoğun talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir eserdir. KitabımızDİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİile İMAM-HATİP LİSESİ MESLEK DERSLERİ ÖĞRETMENLİĞİbranşlarında sınava hazırlanan siz öğretmen adaylarımızın Alan Eğitimi ve Alan Bilgisi kapsamındaki soruları çözebilmeleri için gerekli bilgiler göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

 

Konu içerikleri, pusula tarzına uygun bir şekilde ve adayın zihninde kolaylıkla kalacak bir tarzda madde madde yazılmıştır. Her sayfada işlenen konularla ilgili ÖSYM formatına uygun sorulara yer verilmiştir. Bu sayede konu anlatımının pratiğe aktarılması ve adayın konuya hakim olması sağlanmıştır.Ayrıca konular işlenirken mutlaka bilinmesi gereken püf noktalara ve bilgi hazinesi niteliğindeki ayrıntılara dikkat çekilmiştir.

 

Bildiğiniz gibi 2019 yılından itibaren Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde gerek soru sayısı gerekse içerik olarak bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu bağlamda hem soru sayısı artırılmış hem de İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alanında görev almak isteyen adaylar için müstakil olarak sınava girme zorunluluğu getirilmiştir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği konuları aynı olsa da her iki branşta konuların dağılım oranları farklılık göstermektedir. DKAB’IN PUSULASI kitabımız bu farklılıklara ve güncel müfredata uygun olarak yeni ve farklı bir tarzda hazırlanmıştır. DKAB’IN PUSULASI kitabımızda bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık.Konuları adayının bilmesi gerektiği kadar izah ettik.

 

 

Dkab’ın Pusulası Kitabının Belirgin Özellikleri

ŸAlanında en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir. Bununla birlikte konular içerisinde gereksiz hiçbir bilgiye yer verilmemiştir.

ŸAlanında en güvenilir konu anlatımına sahiptir.

ŸHer sayfada, o sayfadan çıkabilecek sorulara yer verilmiştir. Bu sayede adayın konuya hakim olması pekiştirilmiştir.

ŸKonu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.

ŸEn önemlisi, kitabımız;ÖĞRETMENLİĞE ULAŞTIRAN BU ZAHMETLİ YOLCULUKTA SİZ ADAYLARIMIZ İÇİN YOL GÖSTERİCİ BİR"PUSULA”konumundadır.

 

Nasıl Çalışmalıyız?

ŸÖncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi ÖABT’de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.

ŸKonu anlatımı mutlaka altı çizilerek çalışılmalıdır.

ŸÖnemli hususlar ezberlenmelidir.

ŸKonular veya kavramlar arasında bağlantı bulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.

 

Yeterli Olur mu?

ŸDKAB’IN PUSULASI Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, konu anlatımı olarak yeterli bir çalışmadır.

ŸKonular bitirildiktensonra daha fazla soru çözülerek bilginin yerleşmesi ve farklı soru tekniklerinin görülmesi sağlanmalıdır. Bu konuda adaylarımıza yayın evimizinÖABTSON PROVA7 Detaylı Çözümlü DENEMEkitabımızı tavsiye ediyoruz.

 

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah’tandır.Bu ürüne ait yorum bulunmamaktadır


  BANKA ADI VADE FARKI TAKSİT SAYISI AYLIK TAKSİT TOPLAM TUTAR  
  Akbank T.A.Ş. % 0 0 Taksit 0 0  
  Ziraat Bankası % 0 0 Taksit 0 0  
  Türkiye Garanti Bankası A.Ş. % 0 0 Taksit 0 0  
  HALKBANK % 0 0 Taksit 0 0  
  Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. % 0 0 Taksit 0 0